• Často kladené dotazy a důležité informace


  Co potřebuji abych si mohl půjčit kolo a ostatní příslušenství?

  Potřebuješ dva doklady totožnosti (občanku, řidičák, pas, zbroják, rodný list, kartičku pojištěnce), podpis na smlouvu o nájmu a peníze v hotovosti na zálohu. Výši zálohy najdeš u každého produktu. Smlouvu o nájmu je dobré si předem prostudovat a seznámit se se všemi právy a povinnostmi!


  Jakou velikost kola potřebuji?

  V popisu každého kola nalezneš doporučené velikosti postavy a jeho geometrii. Nicméně proporce těla má každý jiné a proto se může stát, že tabulkové velikosti sedět nemusí. Zejména u velikostí 58 cm a 61 cm je doporučené rozmezí výšky postavy skoro totožné, a proto je lepší si kolo přijít osobně vyzkoušet a vybrat si tu velikost, která bude pocitově sedět nejlépe. Ze zkušeností víme, že když je nouze, tak není problém upravit posed i na větším kole... Pokud si nejsi jistý, zastav se na prodejně na prvotní test na trenažéru, nebo zavolej o konzultaci.


  Dostanu kolo seřízené a nastavené?

  Kolo dostaneš vždy odborně seřízené. Pomůžeme Ti se základním nastavením posedu a montáží příslušenství. Pokud je na kole nějaký problém, je potřeba vždy upozornit, aby se následně vše vyřešilo. Pro nastavení posedu je dobré mít sportovní oblečení a vlastní pedály a boty!


  Co se stane, když výbavu poškodím, nebo mi jí někdo ukradne?

  Věříme, že si na zapůjčené věci budeš dávat pozor a nic podobného se nenastane. Pokud by náhodou k něčemu podobnému došlo, tak jsou naše kola pojištěná firmou ERV Evropská Pojišťovna proti odcizení a poškození vlivem pádu, nehody atd. Kola jsou také komplexně označena sadou Datatag, což případné nenechavce snad odradí. Více info najdeš ve smlouva o nájmu.

  Ostatní vybavení jako jsou zapletená karbonová kola, disky, helmy, neopreny atd. pojištěné nejsou a v případě poškození či krádeže za ně máš plnou odpovědnost a hradíš plnou výši škody v rámci opravy nebo pořízení nového vybavení!


  Co když budu mít defekt na duši / galusce?

  Triatlonové speciály mají v základu plášťové ráfky a klasické duše, takže stačí náhradní duše, pumpička, montpáky a duši lze vyměnit. Všechny karbonové výplety a disky z nabídky mají galusky. Názory na rozdíly a vlastnosti mezi galuskou a pláštěm s duší se velmi různí. Každopádně v případu defektu galusky je několik možností:

  1. vozit náhradní galusku a pokusit se jí vyměnit. Problém je, že galuska je velká a těžká a sundat nalepenou galusku není úplně jednoduché. Navíc aby vše bylo 100%ní, tak by se galuska měla nalepit, tudíž by bylo třeba vozit i lepící pásku. Celý proces výměny je trochu složitější a zdlouhavý. Lze vynechat lepící pásku, jelikož původní páska nějaké lepidlo zanechá a galuska jakž takž drží, ale je potřeba jezdit zatáčky velmi opatrně, aby se galuska nesvlékla. 

  2. vozit tmel, který v případě defektu nalijeme do galusky a ten díru zevnitř zalepí. Tmel má 60 ml a je tudíž skladný a poměrně slušně funguje. Avšak větší díru nebo říznutou galusku beztak nezalepí. Navíc se při vyšším tlaku může stát, že tmel nevydrží a začne z galusky stříkat. Znamená to začít s nižším tlakem a po čase zkusit dofouknout. Nalití tmelu je otázka chvilky a s bombičkou se celá operace dá vyřešit do jedné až dvou minut.

  3. mít telefon a zavolat si odvoz :-) 


  10 vs 11 převodů, Shimano vs Sram vs Campagnolo...

  Všechna naše kola jsou připravená pro 11ti rychlostní kazety, lze zde tudíž namontovat i kazety 10ti rychlostní se správnou podložkou. Používáme ořechy kompatibilní se Shimano a Sram kazetami! Pokud používáš Campagnolo, tak bohužel naše výplety použít nelze. Sice se rozměry kazet a řetězů zásadně neliší, ale funkčně si Campagnolo s jinými kazetami úplně nejlíp nerozumí.


  Je možné nechat si na vlastní kolo nasadit půjčené výplety a vše seřídit?

  Určitě ano. Tuto informaci potřebujeme vědět aspoň dva dny před vypůjčením. S nasazením nových kol je potřeba seřídit řazení a brzdy a také vyměnit brzdové špalky. Vše ve spolupráci s Bikeranch Krejcárek servis point zařídíme a na Tvém kole můžeme udělat i předzávodní kontrolu a kolo umýt a vyčistit. Pro servis kola je potřeba se předem objednat! Více informací na stránce servis triatlonových kol.


  Jakou zvolit velikost neoprenu?

  Tak to je vždycky velmi palčivá otázka... Dá se říct, že bez vyzkoušení to nejde. Proto je vždy lepší se dopředu zastavit a neopreny si vyzkoušet. U každého neoprenu je v popisu velikostní tabulka, podle které se dá jakž takž řídit. jak si správně obléct neopren


  Jak mohu platit?

  Platby za půjčovné a kauce přijímáme předem na účet bankovním převodem. Při osobním placení je možná pouze hotovost! Platby kaucí na místě přijímáme taktéž pouze v hotovosti!


  Nemohu si vyzvednout svojí objednávku, jaké mám možnosti?

  Může se stát, že se zraníš, nebo z nějakého jiného důvodu nemůžeš využít svojí rezervaci. V první fázi je potřeba dát nám neprodleně vědět. Pokud máš zaplaceno, tak se vracení peněz řídí v prvním případě našimi obchodní podmínky. Nicméně vždy je možnost se nějak domluvit, proto se vždy snažíme najít náhradní řešení v podobě hledání nového nájemce, popřípadě vyřešit situaci jiným způsobem. Základ je řešit vše rychle a časně.


  Kdy a kde si můžu zboží vyzvednout?

  Ideálně v prodejně kol Bikeranch na Krejcárku, Novovysočanská 892/2a, Praha 9 a to kdykoliv během otevírací doby. Pokud bude potřeba, tak nás kontaktuj a domluvíme individuální čas předání.


  Potřebuji speciální úpravu nebo příslušenství, které není v nabídce, mam nějaké možnosti?

  Napiš co potřebuješ na info@tri-pujcovna.cz a my se Ti pokusíme vyhovět, pokud to bude v našich možnostech.